Kép-emlékek
-
1915-ben 22 dohánygyár működött Nagy-Magyarország területén. Trianon után számuk töredékére csökkent. Az ötvenes években már csak a budapest-lágymányosi (1965-ig) és a négy vidéki gyár maradt meg. A privatizáció után fellendülés, majd az EU-s tagságunkkal szinte teljes megsemmisülés következett be a hazai dohánygyártásban. 2004-ben felszámolták a 117 éves debreceni, 2005-ben pedig a 111 éves egri gyárat. Az ottani, nagy múltú magyar márkák már Lengyel- és Németországban készülnek, sőt a magyar fejlesztésű Helikont ki is vonták a forgalomból. Egyedül a pécsi gyár maradt meg a piacvezető Sopianae-val és a sátoraljaújhelyi az alacsonyabb árkategóriájú cigarettákkal.
-
Az egykor Magyarországon működött 86 dohánybeváltási hely közül eddig 65-ről sikerült több-kevesebb információt találni, képet sajnos még ennyiről sem. Az ilyeneknél a leírást egy-egy régi képeslap egészíti ki az adott településről. Soknál viszont megismerhetőek voltak az egykori vezető tisztviselők, személyi változások és a fontosabb építkezések is. A mappában az első "képre" kattintva egy általános leírás olvasható a dohánybeváltókról.
-
-
A Budapesti Nemzetközi Vásár „őse” az 1906-ban a Vigadó egyik helyiségében megrendezett Márciusi Vásár volt, amely a hazai termékek vásárlását és fogyasztását szorgalmazó „Tulipán Mozgalom” kezdeményezésére jött létre és lényegében árumintavásár volt. 1907-től a városligeti Iparcsarnokban rendezték meg, mint Tavaszi Vásárt. 1912-től a Budapesti Kereskedelmi és Iparkamara vette át a rendezést, 1918-tól pedig a vásár nemzetközi jellegű lett és neve Keleti Vásár-ra változott. 1925-től kapta meg ettől kezdve végleges nevét, a Budapesti Nemzetközi Vásárt. A vásár kiállítói és látogatói között egyre nőtt a külföldiek száma. Ezt segítette elő a nemzetközi vásárigazolvány bevezetése, amely utazási és vízumkedvezményekkel járt. A belföldi látogatók pedig 1933-tól úgynevezett „filléres” vásár-vonatokat vehettek igénybe. 1930-ban 530 000 látogatót számláltak; a II. világháború alatti területi visszacsatolások következtében 1 300 000-re nőtt a látogatók száma. 1993-tól a hagyományos BNV megszűnt; évente többfajta szakvásár váltotta fel. 1935-től a rendezésbe bekapcsolódott a Magyar Gyáriparosok Országos Szövetsége. A vásárok rendezését már 1947-ben folytatták, először csak Őszi Vásárt rendeztek, majd évente kettőt: tavasszal és ősszel is.
-
-
-
-
Saját darabok száma: 96 db
-
Saját darabok száma: 205 db
-
Saját darabok száma: 12 db
-
Dohányzással kapcsolatos fényképek
-
Saját darabok száma: 49 db
Dohánytermesztéssel, gyártással és eladással kapcsolatos könyvek, kiadványok